İçeriğe Atla

Sektörel Örgütlerin Uluslararası İlişkileri

 

 

European Comission

Enterprise and Industry

Avrupanın 2020 yılı için koyduğu hedeflere ulaşmaya çalışan Avrupa Komisyonu Yatırım ve Endüstri Bölümü yeni pazarlara giriş amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.


http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/mechanical/machinery/
CETOP European Fluid Power Committee Dünya ve Avrupadaki tüm Akışkan gücü firma ve derneklerini biraraya getiren kuruluştur. http://www.cetop.org

 

 

CECIMO (European Association of the Machine Tool Industries)
CECIMO Avrupa Takım Tezgahları sektörünün tüm dünyada temsilciliği yapmaktadır. Ayrıca, sektörü ekonomi, teknoloji ve bilim konularındaki projelere katılımını sağlamaktadır.
www.cecimo.eu
  CECE (Committee for European Construction Equipment) Avrupa İş Makineleri Endüstrisi Komitesidir. Tüm dünyada bu sektörün Avrupa adına temsilciliğini yapmaktadır.
 http://www.cece-eu.org/
 
ECED (European Confederation of Equipment Distributors)  

E.C.E.D.,Avrupa'da faaliyet gösteren ekipman bakımı, kiralaması, dağıtımı, tamiratı sektöründeki firmaları bir araya getiren bir federasyondur.


 http://www.ecedassociation.org/
 
ERA European Rental Association

ERA'nın ana hedefi Avrupa'da açık bir pazar oluşturarak kiralama konseptinin oluşum ve gelişiminin sağlanmasıdır. Bu girişim uluslararası bazda gerçekleştirilmektedir.

 http://www.erarental.org
 
FEM European Federation of Materials Handling Kuruluş yılı olan 1953'den beri ürün taşıma, bakım ve depolama konusunda faaliyet gösteren firmaları temsil etmektedir.
 http://www.fem-eur.com
 
CEIR (The European Committee for the Valve Industry) 1959 yılında kurulan Avrupa Vana Endüstrisinde faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren bir organizasyondur.     http://www.ceir-online.org 
  Europump(European Pump Industry)
 

Europump, Avrupa Pompa İmalatçıları Birliği 1960 yılında kurulmuştur. Avrupa, Türkiye, Rusya ve İsviçre'de örgütlenmiştir. 

 http://www.europump.org/

VDMA(Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau - German Engineering Federation)
 
The VDMA (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau - German Engineering Federation) Avrupa'da yerleşik  servis sağlayıcı firmaların bir araya geldiği önemli bir kuruluş olup Avrupa'nın en büyük mühendislik ağlarından birine sahiptir.
 http://www.vdma.org/
   ORGALIME Orgalime Avrupa mekanik, elektrik, elektronik, metal eşya endüstrilerini Avrupa Birliği nezdinde temsil eden bir federasyondur.  http://www.orgalime.org
   CETIM Mekanik Endüstrisi Teknik Merkezi 1965 yılında sektör firmalarının talebi ile kurulmuştur. Kuruluşun amacı mekanik sektörü firmalarının sektörel rekabet, standardizasyon, bilimsel araştırma, teknik gelişme ve perfornmans artırımı çalışmaları birarada girişimlerde bulunmaktır.  http://www.cetim.fr
© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu