Maib Projesi Erasmus+ Programı Çerçevesinde Hibelendirilmeye Layık Bulundu

Makine sektörüne yönelik olarak hazırlanan "Makine Sektöründe Üretim Tekniklerinde Modern Yaklaşımlar" isimli proje Ulusal Ajans’a sunulmuş, 206 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar proje teklifi içinden seçilerek hibelendirilmeye hak kazanan 26 proje arasına girmiş ve desteklenmeye değer bulunmuştur.

2 yıl sürecek olan projede yer alan diğer ortaklar Almanya ve Polonya'dır. 12 firmadan toplam 18 kişinin katılımıyla dünyanın önde gelen arge ve inovasyon enstitüsü olan Almanya/(Fraunhofer-İnstitut fur Werkzeugmaschinen und Umformtechnik)‘den

a) Üretimde Kaynak Verimliliği Optimizasyonu (2015)

b) Endüstri 4.0 Başta Olmak Üzere Modern Üretim ve Üretimde Tasarım Teknikleri (2016)

konulu kısa dönemli (10 günlük) eğitimler alınacak;

Polonya/Dolnoslaski Park İnnowacji i Nauki (Lower Silesian Tecnology and Innovation Park)  da eğitimler sonrası atölye çalışmaları safhasında işbirliği zincirine dahil olacaktır.

Tüm bu eğitim faaliyetleri ve atölye çalışmaları sonucunda edinilen bilgiler ışığında bir kitapçık hazırlanacak ve konuya ilişkin web sitesi oluşturulacaktır.  Bu yaygınlaştırma safhası projenin en önemli sonuç faaliyetlerinden olup eğitim faaliyetleri dışında özellikle üzerinde durulması gereken diğer bir husustur.

2 yıl sürecek 176.038 Euro’luk hibe projesinin sektöre katkı sağlamasını dileriz.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu