Makine Tanıtım Grubu Machine Tool Endonezya Fuarı’na 5. kez katıldı

Yıl içinde birçok ayrı ülkede tanıtım faaliyeti yürüten Türkiye’nin Makinecileri (Makine Tanıtım Grubu) bu sefer de 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında 5. kez Machine Tool Fuarı Endonezya Fuarı’ndaydı. 

 Ayrıca fuara Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği milli katılım organizasyonu ile 6 Türk firması katıldı. Fuarda MTG’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ağrikli ve Tamer Güven hazır bulundu. Fuar esnasında Cakarta Ticaret Müşaviri Murat Taşkın’ın standımızı ziyareti esnasında kendisi ile yapılan görüş alışverişinin yanı sıra, Endonezya Takım Tezgahları Sanayicileri Birliği ve Endonezya Metal İşleme ve Makine Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanları ile görüşme yapılarak Endonezya makine sektörü hakkında bilgi alınarak, yapılabilecek iş birlikleri değerlendirildi. Fuarda Türk Makinecilerine dikkat çekmek için fuar alanı girişlerinde fuar alanında pek çok yerde “Turkish Machinery” ilanları yer aldı.

 

Stant ziyaretçilerine üyelerimiz veri tabanını içeren CD ve USB’ler dağıtılarak sektörümüz hakkında detaylı bilgi verildi.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu