Türkiye'nin Makinecileri India ITME Fuarı'nda

Türkiye’nin Makinecileri (Makine Tanıtım Grubu), 3-8 Aralık 2016 tarihlerinde, Mumbai’de düzenlenen INDIA ITME fuarına katıldı. Fuara Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Rıza OKTAY, Makine Tanıtım Grubu Başkan Yardımcısı Kutlu KARAVELİOĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri Sevda Kayhan YILMAZ ve Mehmet AĞRİKLİ ile TEMSAD’ı temsilen Başkan Adil NALBANT katıldı.  

Hindistan’da 4 yılda bir düzenlenen, tekstil makinelerinde dünyanın önde gelen fuarları arasında yer alan INDIA ITME’yi bu yıl yaklaşık 150.000 kişi ziyaret etti.

Türkiye’nin Makinecileri (Makine Tanıtım Grubu) ve Tekstil Makineleri ve Aksesuarları Sanayicileri Derneği (TEMSAD)’nin yanı sıra fuara Türkiye’den 16 firma katıldı. Fuar alanında Türk makine sektörü ile ilgili reklamlar verildi ve Türk ve yabancı yetkilileri biraraya getiren bir akşam yemeği  organize edildi. Söz konusu yemeğe yaklaşık 100 kişi katıldı. Yemeğe katılanlar arasında Mumbai Başkonsolosu Erdal Sabri ERGEN, Ticaret Müşaviri Salih ÜNVER, Hindistan Tekstil Makine Üreticileri Dernekleri ITAMMA ve TMMA’nın Başkanları, Bangladeş Tekstil Üniversitesi Rektörü, INDIA ITME Society Başkanı yer aldı. Hintli ve Türkiye’den fuara katılan firma temsilcilerinin de iştirak ettiği yemekte Sn. AĞRİKLİ, Sn. NALBANT ve Sn. ERGEN tarafından birer konuşma yapıldı. 

 

Karnataka Tekstil Bakanı Sri Rudrappa Manappa Lamani de Türkiye’nin Makinecileri standını ziyaret etti ve Türk makine sektörü hakkında bilgi aldı.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu