Üretimde yarım asrı aşan Türkiye’nin Makinecileri Onur Ödülü’nün sahibi oldu

Makine sektörü Onur Ödülleri Gecesi'nde bir araya geldi

Üretimde yarım asrı aşan Türkiye’nin Makinecileri Onur Ödülü’nün sahibi oldu

Türkiye'nin Makinecileri sektörde 50 yılı geride bırakan firmaları Onur Ödülleri Gecesi'nde bir araya getirdi. Türkiye sanayiinin gelişiminde öncü rol oynayan firmalara plaket takdim edilen gecede Makine İhracatçıları Birliği resmi dergisi Moment Expo'nun da 100. sayı lansmanı gerçekleştirildi.

Kuruluşundan günümüze makine sektöründe 50 yılı geride bırakan firmalar, Türkiye'nin Makinecileri tarafından düzenlenen Onur Ödülleri gecesinde buluştu. Gecede kendi alt sektörlerinde lider marka temsilcilerinin yanı sıra sektör temsilcileri bir araya geldi. Yarım asrı geride bırakan ve Onur Ödülü alan makine üreticilerinin arasında Aybakar Değirmen Makineleri, Konmak Makine, Tunaylar Kantar ve Turan Tarım Makineleri gibi tarihi 80 ve 90 yılı aşan firmalar da yer aldı.

Makine sektörünün tarihinin Türkiye'nin sanayileşme yolculuğuyla eşzamanlı olarak yazıldığını belirten Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, “Sektörümüzün geçmişi, kendi hayallerinin peşinden koşan girişimcilik öyküleriyle dolu. Zoru başaran, sanayiye yön veren firmalarımız 50 yıldan fazla bir süredir Türk sanayiine yön veriyor. Biz bu geceyi onların onuruna düzenledik, onlar da katılımlarıyla bizleri onurlandırdılar. Türkiye'nin Makinecileri olarak Onur Ödülleri Gecemizde, şirketlerimizin kurucularıyla ve sektör temsilcilerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Moment Expo 100. sayıya ulaştı

 Makine İhracatçıları Birliği resmi dergisi Moment Expo'nun 100. sayı lansmanının da gerçekleştirildiği gecede, derginin geçmiş sayılarında işlenen konulardan derlenen Makine Hikâyeleri filmi de gösterildi. Moment Expo'nun sektörde önemli bir kurumsal hafızayı temsil ettiğini belirten Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran şunları söyledi: "Moment Expo ülkemizde sanayiinin nasıl daha fazla gelişeceği üzerine düşünen herkesin yararlanabileceği değerli bir kaynak. Dergimizin 100 sayılık geçmişi, sadece makine sektörüyle sınırlı kalmayan içeriğiyle Türk sanayiinin tamamına hizmet ediyor."

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu