Makine Tanıtım Grubu Hannover Fuarı’nda

Makine Tanıtım Grubu, 23-27 Nisan 2012 tarihleri arasında Hannover/Almanya’da düzenlenen ve dünyanın en büyük Sanayi Fuarı olma özelliği taşıyan Hannover Messe Sanayi Fuarı'na Türk Makine Sektörü’nü tanıtmak amacı ile bir standla katılıyor.

Fuarın açılış günü Aşağı Saksonya Ekonomi Bakanı Jörg BODE MTG standını ziyaret etmiştir. Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Almanya proje sorumlusu Sevda Kayhan YILMAZ ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali EREN ile BODE Türkiye ile Almanya arasında yapılabilecek işbirliğine dair görüşmelerde bulunmuştur.

MTG tarafından ayrıca Fuar ile eş zamanlı olarak Türk makine sektörünün tanıtımını yapmak amacıyla fuar alanı çevresinde ve Hannover Havaalanı’nda, “KEY TO SUCCESS” reklamları yer almaktadır.

Makine Tanıtım Grubu tarafından 24 Nisan 2012 tarihinde Hannover Fuar alanında bir basın toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, Türk makine sektörünün hedefleri ve avantajları hakkında bilgi verilmiş ve Almanya’da yapılacak tanıtım ve işbirliği faaliyetleri anlatılmıştır.Ayrıca Basın Toplantısına katılan Hannover Başkonsolosu Sayın Tunca ÖZÇUHADAR da Türkiye ve Almanya arasındaki gelişen ilişkilerden bahsetmiştir.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2018 Makine Sanayii Sektörü Platformu