Makine Tanıtım Grubu ilk kez NPE 2015 fuarına katıldı

23-27 Mart 2015 tarihlerinde Orlando/Amerika’da düzenlenen, plastik ve plastik makineleri sektörünün önemli fuarlarından olan NPE 2015 Fuarı’nda Makine Tanıtım Grubu 56 m²’lik info-stand ile yer aldı. Makine Tanıtım Grubu’nun fuar alanı güney holü girişi, yürüme bantları, sektörel dergiler ile fuar gazetesine verdiği reklamlarda Türk plastik makinecileri tanıtıldı.

Reklamlarda Makine Tanıtım Grubu’nun logosu ile PAGDER’in logosu birlikte yer aldı. İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birliği (İMMİB) tarafından milli katılım organizasyonu düzenlenen fuara plastik, hammadde ve plastik makinesi üreticisi olan toplam 20 firma katıldı. MTG fuara bireysel katılım sağlarken, katılımcı Türk firmalara Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) de destek verdi. MTG tarafından, gerek bireysel, gerekse milli katılımda yer alan Türk firmalarını ve stand numaralarını içeren bir flyer hazırlanarak MTG ve PAGDER standlarında ziyaretçilere dağıtıldı.

Fuarın üçüncü günü olan 25 Mart 2015 tarihinde MTG standında Türk ve yabancı firmaların, yabancı dergi temsilcilerinin biraraya geldiği bir kokteyl düzenlendi. Makine Tanıtım Grubu’nu temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Tamer GÜVEN tarafından Amerikan Plastik Derneği (SPI) Yönetim Kurulu Üyesi Michael TAYLOR’a Türkiye kitabı takdim edildi. Etkinliğe, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER)’ni temsilen Başkan Yardımcıları Reha GÜR ve Mehmet BEKTAŞ ile ABD Ticaret Müsteşarlığı İzmir Temsilciği Ticari Ateşe Yardımcısı Berrin ERTÜRK, Ekonomi Bakanlığı gözlemcisi de katıldı. Ayrıca, MTG’nun ilan verdiği dergilerden Plastics News dergisi editörü MTG Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Güven ile bir ropörtaj gerçekleştirdi.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu