Makine Tanıtım Grubu Machine Tool Indonesia Fuarına Katıldı ve Endonezya'daki Temaslarına Devam Etti

Endonezya’nın metal işleme teknolojileri alanındaki en önemli fuarı olan 28. Machine Tool Indonesia Fuarı, 3-6 Aralık 2014 tarihlerinde  Endonezya’nın Cakarta şehrinde düzenlendi. Makine İhracatçıları Birliği’nin milli katılım düzenlediği fuara 12 firma, ayrıca Makine Tanıtım Grubu (MTG) da 60 m2 standla katıldı. Fuara MTG’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Menderes Akar katıldı. Makine Tanıtım Grubu ile birlikte fuarda TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuarları Sanayicileri Derneği), TARMAKBİR (Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği) ve MİB (Makine İmalatçıları Birliği) yetkilileri de yer aldı.

Fuara üçüncü kez katılan MTG, bu sene de fuar alanında reklam kulelerine, billboardlara, yaka kartı ve iplerine sponsor olarak Türk makine sektörü ilanları verdi. Fuar süresince MTG Yönetim Kurulu ve Dernek temsilcileri ile birlikte KADIN (Endonezya Ticaret ve Sanayi Odası), İthalatçılar Birliği ve Endonezya Sanayi Bakanlığı ziyaret edilerek, Türk makine sektörü hakkında bilgiler verildi ve iki ülke arasında ticareti artırabilecek olanaklar görüşüldü. T.C. Endonezya Büyükelçiliği ve Ticaret Müşavirliği ile de temaslar kuruldu.

Türk makine ihracatçılarının yer aldığı dokümanlar standda dağıtılarak ziyaretçilere bilgi verildi ve ayrıca standa Türk firmalarına fuar boyunca her gün öğle yemeği sunuldu.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu