Makine Tanıtım Grubu Rusya’daki Tanıtım Faaliyetlerine Devam Ediyor

Makine Tanıtım Grubu, 8-11 Temmuz 2015 tarihleri arasında Ekaterinburg/Rusya’da düzenlenen Innoprom Fuarı’na 90m2 stand ile katıldı. Makine Tanıtım Grubu’nun hedef pazar olarak belirlediği  Rusya’da, bu sene ikinci defa katıldığı fuarda, Makine Sanayii Sektör Platformu üyesi 7 sektörel dernek (AKDER, ARUSDER, ENOSAD, İMDER, MİB, KBSB, TARMAKBİR) temsilcileri de MTG standında kendilerine ayrılan masalarda ziyaretçilere sektörleri ve üyeleri hakkında bilgi verme fırsatı buldu.

Fuara MTG adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kutlu KARAVELİOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Ferdi Murat GÜL katıldı. Moskova Ticaret Müşaviri Sinan ÇETİN, Ekonomi Bakanlığı’nı temsilen katılan Araştırma Geliştirme Daire Başkanı Üstün ALAN, MTG heyeti ve İhracat Geliştirme Uzmanı Deniz Koray TUNCEL Türk makine sektörünün tanıtımı ve ikili ilişkilerin artırılması için ilgili kurum ve kuruluşlarla temaslar kurarak toplantılara katıldılar. Bu çerçevede,  Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanı, Sverdlovsk Bölgesi Dışişleri ve Dış Ekonomi Bağlantıları Bakan Yardımcısı, Sanayi Bakan Yardımcısı, Ural Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı ile toplantılar yapıldı.

 Söz konusu görüşmelerde Türk makine sektörü ve MTG hakkında bilgi verildi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin artırılması için yapılabilecek işbirliği imkanları değerlendirildi. Toplantıların akabinde karşılıklı yazışmalar ve düzenlenecek organizasyonlar ile atılan ilk adımların devam ettirilmesine karar verildi. Ayrıca, Yönetim Kurulu Üyesi Ferdi Murat Gül, fuar alanında düzenlenen “Sanayiide İthal İkamesinde Uluslararası Tecrübeler” konulu panele konuşmacı olarak katıldı ve Rus kanalı Ermak TV’ye de  röportaj verdi.

 

MTG, Rusya pazarındaki tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Innoprom Fuarı’nda da reklamlar verdi. Ayrıca, 1 Temmuz’da Kommersant ve Pravda gazeteleri ile dağıtılmış olan Rusça Türk makine sektörü eki standlara dağıtıldı.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu