Makine Tanıtım Grubu, Rusya’daki Tanıtım Faaliyetlerine Metalloobrabotka Fuarı ile Devam Ediyor

MTG hedef pazar olarak belirlediği Rusya’daki faaliyetlerine Rusya’da yayınlanan Komsomolskaya Pravda ve Kommersant gazeteleri ile birlikte “Türk Makine Sektörü” konulu eki dağıtarak ve bir basın toplantısı düzenleyerek başlamıştır. Metalloobrabotka Fuarı da hedef pazarda tanıtım faaliyetleri kapsamında MTG’nin Rusya’da katıldığı ilk fuar olmuştur. MTG 25-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen fuara Forum Pavilyon’da 40 m2 stantla katılarak fuar katılımlarına da hızlı bir başlangıç yapmıştır.

MTG Yönetim Kurulu Üyeleri Sevda Kayhan YILMAZ, Ferdi Murat GÜL, Mehmet AĞRİKLİ ve Hüseyin DURMAZ fuarda Türk makine sektörünün önemini anlatabilmek için Rusya Mühendisler Derneği, Rusya Takım Tezgahları Derneği ve çeşitli sektörel dergilerin editörleriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Bunların dışında Rusya’da yatırım imkanlarının değerlendirilmesi konusunda Tataristan Çelny Endüstriyel Parkı yöneticileriyle MTG standında Rusya pazarında yerleşik olmak konusunda atılması gereken adımlar değerlendirildi. Yatırım imkanları konusunda ayrıca Rusya’nın en önemli ar-ge merkezlerinden “Technopolis” ziyaret edildi ve bilgi alındı.

Fuarda ayrıca MTG standının bulunduğu Forum Pavilyon girişinde, metro çıkışında yer alan bina üzerinde ve çeşitli alanlarda hareketli panolarda Türk makinesi ilanları verildi.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu