Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Plast Eurasia Fuarı’na Alım Heyeti Organize Etti

Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin organizasyonunu üstlendiği, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen Plast Eurasia Fuarı (3-6 Aralık 2015) Alım Heyeti Programı kapsamında ; yabancı firma temsilcileri ülkemize getirildi. 2 Aralık günü Tunus, Azerbaycan, Mısır ve Ürdün’den heyete katılımda bulunan 17 yabancı firma temsilcisi ile Türk işadamları arasında Ramada Plaza İstanbul Otel’de ikili iş görüşmeleri yapıldı.  İkili iş görüşmelerinin ardından yabancı misafirler için bir akşam yemeği düzenlendi.  3 Aralık günü ise yabancı firma temsilcileri ile Fuarın düzenlendiği TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne  ziyaret gerçekleştirilmiş, yabancı katılımcılar Türk firmaların standlarını ziyaret etmişler ve iş görüşmeleri fuar alanında da devam etmiştir. 4 Aralık’ta yabancı misafirlerimiz ülkelerine dönmüşlerdir.

 

Gerek yabancı firma temsilcileri, gerekse Türk işadamları görüşmelerden memnun ayrıldıklarını iletmiş ve Türk katılımcılar bu gibi organizasyonların ülkemizin kaynaklarını tanıtmak açısından büyük bir fırsat olduğunu dile getirilmiştir.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu