Türk ve Alman Firmalar Teknoloji Forumu’nda Buluştu

Makine Tanıtım Grubu olarak düzenli hale getirilmesi amaçlanan ve ilki 2014 yılında Konya'da gerçekleşen Teknoloji Forumu’nun ikincisi, Makine Tanıtım Grubu (MTG) önderliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) desteğiyle 20 Ekim 2015 tarihinde Bursa’da düzenlendi. Söz konusu Forum’da Türk firmaları, Saksonya Makine İnovasyon Birliği (VEMAS), Saksonya Ekonomi Bakanlığı Kalkınma Ajansı temsilcileri ile buluştu. Etkinliğe 13 Türk Firması ve 24 VEMAS üyesi Alman firma katıldı.

MTG Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet AĞRİKLİ ve BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir UMUTKAN’ın hoşgeldiniz konuşmaları ile başlayan Forum, Saksonya Makine İnovasyon Birliği (VEMAS)  temsilcileri tarafından katılımcılara tedarik sanayiinde son teknolojik gelişmeler ile ilgili yapılan sunumlarla devam etti. Forum kapsamında Türk firmalar Alman firmalar ile irtibat kurma imkanı da buldu.

Ayrıca, Saksonya Makine İnovasyon Birliği (VEMAS), Saksonya Ekonomi Bakanlığı Kalkınma Ajansı temsilcileri Makine Tanıtım Grubu önderliğinde Türk firmaların tesislerini ziyaret etti.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu