Türkiye’nin Makinecileri, Makine İhracatçıları Birliği'nin Milli Katılım Düzenlediği Machine Tool Indonesia Fuarında Yerini Aldı

29. Machine Tool Indonesia Fuarı 2-5 Aralık 2015 tarihlerinde Endonezya’nın Cakarta şehrinde düzenlendi. Endonezya’nın metal işleme teknolojileri alanındaki en önemli fuarı kabul edilen fuara, Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) 2014 yılında olduğu gibi yine milli katılım organizasyonu düzenledi ve milli katılımda 12 Türk firması yer aldı. Türkiye!nin Makinecileri (Makine Tanıtım Grubu, MTG) da 80 m2 stantla fuara katıldı. Fuara MTG’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Menderes AKAR katıldı. Makine İmalatçıları Birliği (MİB) de MTG standında üyelerini temsil etmek üzere yer aldı.

 

MTG standında, Türk makine ihracatçılarının yer aldığı dokümanlar dağıtılarak ziyaretçilere bilgi verildi. Ayrıca, Türk firmalarına fuar boyunca öğle yemeği ikram edildi.MTG standında, Türk makine ihracatçılarının yer aldığı dokümanlar dağıtılarak ziyaretçilere bilgi verildi. Ayrıca, Türk firmalarına fuar boyunca öğle yemeği ikram edildi.

 

MTG bu yıl fuara dördüncü kez katılırken her yıl olduğu gibi yine reklam çalışmalarıyla dikkat çekti. Geçen sene olduğu gibi fuar girişlerindeki billboardlara, yaka kartı ve iplerine sponsor olundu. Cakarta Ticaret Müşaviri Murat TAŞKIN MTG standını ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.

« Tüm yazılara dönün

KISACA MSSP

Makine sektöründe yer alan tüm örgütlenmeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyondur. Yol arkadaşları ile birlikte Türkiye’de ilk sektörel bir organizasyon olma yolunda ciddi atımlar atmış ve oldukça yol almıştır. Sektörün tüm unsurları ile birlikte yurtdışında temsil edilebilmesini sağlamak en önemli hedefidir. Sektörel dernek, Organize Sanayi Bölgesi, oda gibi kuruluşları makine sektörü ile ilgili tüm haber, etkinlik ve gelişmelerin duyurulduğu ve sektörel dernek ve firma bazında haberleşmelerin %100 güvenli bir ortamda sağlandığı İletişim Portalında bir araya getirmiştir.

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ NEDİR?
Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, Türkiye’de makine ihracatçılarının temsil edildiği tek İhracatçı Birliği’dir. 2002 yılında faaliyetlerine başlayan Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği, makine ihracatçılarını bir çatı altında toplamaktadır ve ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine etmektedir. 9.000 makineihracatçısı Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği’nin üyesidir.

Detaylı Bilgi İçin : www.makinebirlik.com

KATEGORİLER

© 2024 Makine Sanayii Sektörü Platformu